loader
2019-03-11
Latviešu starti PDC Nordic&Baltic Pro-tūres 3. un 4. posmos Latviešu starti PDC Nordic&Baltic Pro-tūres 3. un 4. posmos

Latviešu starti PDC Nordic&Baltic Pro-tūres 3. un 4. posmos

Citi jaunumi
No 9. līdz 10. martam Dānijā, Slangerup Darts klubā norisinājās Profesionālās Darts korporācijas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (PDCNB) Pro-tūres 3. un 4. posms. Šajos turnīros piedalījās arī četri latvieši – Jānis Mustafejevs, Gatis Ozols, Rihards Tomašickis un Madars Razma.

9. marta trešajā Pro-tūres posmā Jānis Mustafejefs pirmajā kārtā ar rezultātu 0:6 piekāpās pieredzējušajam Per Laursen (Dānija), savukārt Gatis Ozols ar rezultātu 2:6 atzina Soren Hedegaard (Dānija) pārākumu. Rihardam Tomašickim veicās nedaudz labāk – pirmajā kārtā izdevās pārspēt zviedru Mats Narvesjo ar rezultātu 6:1, savukārt otrajā spēlē nedaudz pietrūka veiksmes un nācās piekāpties lietuvietim Mindaugas Barauskas ar rezultātu 3:6.

Savukārt Madars Razma šo turnīru aizvadīja ļoti veiksmīgi un izcīnīja uzvaru visās spēlēs. Pirmajā spēlē Madars ar rezultātu 6:3 pārspēja Mika Wennersten (Zviedrija), otrajā – zviedru Mats Anderson (rezultāts 6:2) un trešajā – ar 6:0 Andreas Harrysson (Zviedrija). Pusfinālā nācās spēkoties ar spēcīgo somu Marko Kantele. Lai arī spēles sākumā cīņa bija līdzvērtīga, 5. legā Madars „salauza” spēli, pabeidzot legu ar lielāko iespējamo nobeigumu 170 un 12. šautru. Spēli Madars uzvarēja ar rezultātu 6:3. Spēles ierakstu, sākot ar 4. legu, iespējams noskatīties šeit. Finālā pretim stājās pieredzējušais lietuvietis Darius Labanauskas, taču šoreiz vairāk spēka bija atlicis Madaram, un viņš uzvarēja spēlē ar rezultātu 6:1, un līdz ar to svinēja uzvaru visā turnīrā. Fināla spēles ieraksts (no 9. minūtes).

Visas dienas spēļu ierakstus no 1. mērķa var noskatīties PDCNB Facebook lapā

10. martā norisinājās Pro-tūres 4. posms. Arī šoreiz Jānim sacensības beidzās jau pirmajā kārtā, kurā ar rezultātu 1:6 viņš piekāpās nākamajam šī turnīra uzvarētājam zviedram Dennis Nilsson, savukārt Gatis ar rezultātu 0:6 zaudēja Mats Narvesjo. Arī Rihardam šis turnīrs padevās mazāk veiksmīgs nekā iepriekšējā dienā, jo arī viņš izstājās jau pirmajā kārtā, ar rezultātu 1:6 piekāpjoties Brian Christiansen no Dānijas.

Madaram arī šajā posmā veicās ļoti labi, jo otro dienu pēc kārtas bija jāspēlē finālā. Ceļā uz finālu Madars diezgan pārliecinoši spēlējot pārspēja Teuvo Haverinnen no Somijas (6:3), Soren Hedegaard (6:2), Vladimir Andersen (6:2) no Dānijas un somu Ulf Cedar (6:1). Fināla spēlē Madars tikās ar savu Zviedrijas komandas biedru Dennis Nilsson, kurā Dennis izdevās atspēlēties Madaram par „pāridarījumu” UK Open sacensībās. Fināla spēle bija spraiga ar vairākiem lieliski izspēlētiem legiem. Piemēram, 5. legu Dennis pabeidza ar 12. šautru, to pabeidzot ar 170 punktu nobeigumu, savukārt Madars jau aiznākamajā legā atspēlējās ar 12-šautru legu savā kontā. Pēdējā izšķirošajā legā Madaram bija 2 šautras, lai spēli noslēgtu savā labā, taču šoreiz veiksme nedaudz novērsās un pirmā bulta ielidoja pāris milimetrus virs, savukārt otra – pāris milimetrus zem dubultā „20” sektora. Dennis nākamajā piegājienā aukstasinīgi pabeidza spēli no 76 punktiem ar divām šautrām. Finālu ir iespējams noskatīties ierakstā sekojot šai saitei. Savukārt visas dienas turnīra translācija no 1. mērķa ir pieejama šeit.

Abu posmu visu spēļu statistika ir pieejama mājaslapā dartconnect.com - 3. posma rezultāti ir pieejami šeit, savukārt 4. posma rezultāti - šeit.

Lai arī neizdevās dubultuzvara, Madars šobrīd diezgan pārliecinoši atrodas reitinga pirmajā vietā, tādējādi šie tūres posmi palīdzēja spert kārtējo soli pretim iekļūšanai Profesionālās Darts korporācijas (PDC) Pasaules čempionātā gada beigās. Otrajā vietā reitingā šobrīd atrodas lietuvietis Darius Labanauskas. Nākamie PDCNB pro-tūres posmi norisināsies no 23. līdz 25. augustam Islandē.

Jāpiezīmē, ka Madara sacensību kalendārs ir ļoti piepildīts un gandrīz katras brīvdienas varam sekot līdzi viņa sniegumam dažādās sacensībās. Bez veiksmīgiem startiem PDCNB Pro-tūres posmos, Madars ļoti labi nospēlēja arī „UK Open 2019” turnīrā, kurā 159 dalībnieku konkurencē iekļuva labāko 32 spēlētāju vidū. Šajā turnīrā Madars spēja pirmajā kārtā ar 6:2 uzvarēt Dennis Nilsson, pēc tam ar 6:3 pārspēt spēcīgo Mark McGeeney (2018. gada Leiksaidas Pasaules čempionāta finālistu), un trešajā kārtā ar rezultātu 6:4 uzvarēt George Killington. Ceturtajā kārtā pretim stājās PDC apritē ļoti pieredzējušais Jelle Klassen, taču Madars pārādīja, ka nav ar pliku roku ņemams, un spēli uzvarēja ar rezultātu 10:4. Un tikai 5. kārtā Madars piekāpās savam pretiniekam – nākamajam UK Open čempionam Nathan Aspinall. Spēles rezultāts 10:2 Nathan labā.

Ir saprotams, ka regulāra dalība dažādos turnīros un prombūtne no mājām prasa daudz enerģijas, tāpēc vēlam Madaram veiksmi un izturību, kā arī lai izdodas izcīnīt pēc iespējas vairāk uzvaras un tādējādi gūt pozitīvas emocijas!

Savukārt pārējos Latvijas šautriņmetējus iedrošinam izmēģināt arī savus spēkus gan vietēja, gan starptautiska mēroga turnīros, par kuriem informācija sekos drīzākajā laikā. Vistuvākās sacensības – jau 30. martā Vecpiebalgā! Uz tikšanos!

Article archive
Next tournament
30
NOV
2021

Pepsi Centrs, Uzvaras bulvāris 10, Rīga

loader

Sponsors