loader
2020-03-09
Galvenās uzvaras «Vecumnieku kausā» izcīna Latvijas izlases kandidāti Galvenās uzvaras «Vecumnieku kausā» izcīna Latvijas izlases kandidāti

Galvenās uzvaras «Vecumnieku kausā» izcīna Latvijas izlases kandidāti

7. marta rīts Misas kultūras namā smaidīgas un laimīgas darīja visas tur pulcējušās daiļā dzimuma pārstāves, jo ne vienmēr izdodas saņemt skaistu rozi un buču no prezidenta. Šoreiz par to, lai dāmas sieviešu svētkos justos īpašas, bija parūpējies Reno Roga, «Latvijas Darts Organizācijas» prezidents, kurš arī bija vaininieks šī gada ceturto Latvijas reitinga http://latviadarts.com/lv/tournament/hZecaciiVysacensību «Vecumnieku kauss» organizēšanā.

Pavasarīgais laiks varbūt dažu labu tā vien rosināja uz pirmajiem dārza darbiem, taču šautriņmetēju entuziasms nav nokaujams. Labā noskaņojumā, dažam nedaudz pamaldoties pa Vecumnieku novada ārēm, uz sacensībām bija braukuši cīnīties gribētāji no tuvākām un tālākām Latvijas malām – un atkal pāri simtam.

Junioru grupā šoreiz startēja četri dalībnieki. 1. vietā jau otro reizi pēc kārtas Kristers Laivenieks (ŠMK «Liepāja»), 2. vietā Ketija Ozola (DK «Irlava»), 3. vietā – Marta Roga (DK «Vecumnieki»).

Jauniešu konkurencē četrās grupās spēkiem mērojās 13 dalībnieki, bet izslēgšanas spēlēm kvalificējās astoņi. Uzvarētāja godu šajā grupā jau vairākas reizes pēc kārtas neatdod Ralfs Laumanis (ŠMK «Liepāja»), kurš finālspēlē ar rezultātu 3:0 uzvarēja Danielu Delveri. Trešajā vietā Markuss Jansons un Kristers Deiders. Visi šie zēni pārstāv darts klubu «Vienradzis».

23 dāmas pirmssvētku dienā necepa pīrāgus un nešmorēja kāpostus, bet «lauza šķēpus» (lasi – bultas) četrās apakšgrupās. Izspēlēties varēja no sirds, bet, lai kāds uzvarētu, kādam arī jāzaudē, tamdēļ no katras apakšgrupas izkļuva četras labākās spēlētājas, kopā 16, kas turpināja cīņu izslēgšanas spēlēs. Meistarība līdz finālam aizveda māti un meitu – Irēnu Bauzi un Kristīni Mickus (abas no ŠMK «Priekule»). Šoreiz virsroku ņēma pieredze, un galveno kausu izcīnīja Irēna (rezultāts 5:3). Jāsaka, ka nokļūšana pie finālmērķa nebija īpaši viegla, jo Irēna uzvarēja Mia Hedstromu (ŠMSK «Asās Adatas») ar rezultātu 5:4, bet Kristīnes rezultāts ar Andu Seimani (BDK «Lūsis») bija 5:3.

Uz starta līnijas kungu konkurencē izgāja 76 dalībnieki 16 apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās trīs katras grupas spēlētāji. Spraigas cīņas, azarts, veiksme, neveiksme, prieks, vilšanās, gandarījums – kā nu kuram... Ceļš līdz finālam nav 8. marta rozēm kaisīts, tāpēc

uzvar spēcīgākais. Savas vietas pie finālmērķa šoreiz izcīnīja Žanis Buklovskis (ŠMSK «Asās Adatas») un Aigars Strēlis (ŠMK «Priekule»). Abi bija apņēmības pilni cīnīties par uzvaru, bet spēcīgāks tomēr šoreiz izrādījās Aigars, kurš uzvarēja spēli ar rezultātu 5:2. Trešajā vietā Nauris Gleglu («Bams Darts») un Laimonis Naglis (SK «Kuorsova»). Šo sacensību uzvarētāji tikai vēlreiz apliecināja, ka ir gana spēcīgi un ir cienīgi būt Latvijas izlases kandidāti, bet... cīņas vēl turpinās. Lai veicas!

Gandarījuma turnīra abi kausi šoreiz aizbrauca uz Irlavu – tos savā īpašumā ieguva Juris Alenčiks un Ilze Ozola.

Visi sacensību rezultāti šeit.

Paldies organizatoriem, spēlētājiem, līdzjutējiem! Dāmu vārdā paldies arī Kasparam Darbiniekam par jaukajiem sveicieniem pavasara svētkos!

Tiekamies Jēkabpilī 4. aprīlī!

Article archive
Next tournament
29
JAN
2021

Bellevue Park hotel, Rīga

loader

Sponsors