loader
2022-10-03
Mūsu izlasēm labi panākumi 2022. gada Eiropas kausā Mūsu izlasēm labi panākumi 2022. gada Eiropas kausā

Mūsu izlasēm labi panākumi 2022. gada Eiropas kausā

LDO jaunumi, Sacensību jaunumi
No 28. septembra līdz 1. oktobrim Spānijas pilsētā Gandijā notika 2022. gada Eiropas Kauss šautriņu mešanā, kurā piedalījās arī Latvijas izlases kungu un dāmu konkurencē. Kopumā sacensībās piedalījās rekordliels darbinieku skaits – 41 kungu (164 dalībnieki) un 35 dāmu (140 dalībnieces) komandas.

Latvijas izlases šogad pārstāvēja Valters Melderis (ŠMSK Asās Adatas), Aigars Strēlis (ŠMK Priekule), Nauris Gleglu (Bams darts), Laimonis Naglis (SK Kuorsova), Irēna Bauze (ŠMK Priekule) Ieva Brikmane-Buklovska (ŠMSK Asās Adatas), Sandija Andersone (ŠMSK Asās Adatas) un Marija Ružāne (SK Kuorsova). Kopā ar izlasi uz sacensībām devās arī komandu menedžeris Žanis Buklovskis. Tāpat delegācijā līdzi devās arī Aivars Šutka un Helēna Gleglu.

Sacensību vietā visi ieradās jau svētdienā (25.09.) un pirmā diena tika veltīta, lai atpūstos no ceļa un iekārtotos. Tāpat tika ierīkots komandcentrs, kurā tika uzkārts Latvijas karogs, kā arī ierīkota treniņu vieta. Otrdienas vakarā (27.09.) notika sacensību atklāšana kā arī komandu sacensību izloze.

Komandu sacensības

Trešdienā sacensības sākas ar kungu un dāmu komandu apakšgrupu spēlēm. Mūsu dāmu komanda tika ielozēta vienā grupā ar Skotijas, Norvēģijas, Lietuvas un Džērsijas izlasēm. Jau pirmajā spēlē mūsu dāmas tikās ar lietuvietēm un smagā un saspringtā spēlē svinēja uzvaru 9:8. Savukārt nākamajā spēlē ar 9:7 tika pārspēta Norvēģija. Trešajā spēlē mūsu dāmas tikās ar Skotijas pārstāvēm, kuras bija izsētas ar 7. numuru. Skotietes bija pārākas ar 9:2. Savukārt pēdējā spēlē pārspējot Džērsijas komandu ar 9:2 mūsu dāmas pirmo reizi Latvijas vēsturē nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs. 

Komandu sacensību astotdaļfināli tika izspēlēti ceturtdiena, kad mūsu dāmas tikās ar Anglijas izlases dāmām, kuras sacensībās bija izsētas ar pirmo numuru. Mūsu dāmas var uzteikt par izrādīto cīņas sparu, jo ne mirkli nebija jūtams, ka kāda padotos titulēto pretinieču priekšā. Taču šoreiz Anglijas dāmas bija pārākas ar 9:3 un mūsu dāmām godam pelnīta 9. vieta Eiropas kausa komandu sacensībās. Tieši Anglijas dāmu izlase izcīnīja komandu sacensību čempioņu titulu.

Kungu konkurencē mūsu puiši tika ielozēti vienā grupā ar Skotiju (5. izsētie), Lietuvu, Islandi un Luksemburgu. Jau no paša sākumā mūsējiem spēle negāja kā vēlējās, bet pirmajā spēlē ar 9:5 tika pārspēta Luksemburga, bet otrajā spēlē ļoti spraigā cīņā ar 5:9 piekāpāmies Skotijai. Lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm mūsējiem bija jāuzvar atlikušās divas spēles. Spēle ar lietuviešiem atkal izvērtās ļoti spraiga un atšķirībā no Baltijas kausa, kurā mūsējie viegli tika galā ar kaimiņiem, tad šoreiz tikai spēles izskaņā tika piedzīvots zaudējums 7:9 un durvis uz izslēgšanas spēlēm bija ciet. Arī pēdējā spēlē mūsējiem tā arī neizdevās uztaustīt spēli un zaudējums Islandei ar 7:9. Rezultātā trešā vieta apakšgrupā. Arī kungu konkurencē komandu sacensībās uzvaru svinēja Anglijas izlase.

Pāru sacensības

Kungu pāru sacensības tika aizvadītas ceturtdienā, bet dāmu pāru sacensības piektdienā. Kungu konkurencē Aigars pārī ar Laimoni pirmajā kārtā saspringtā spēlē ar 4:3 pārspēja grieķu duetu un iekļuva nākamajā kārtā, kamēr Valteram ar Nauri pirmā kārta bija brīva.

Otrajā kārtā Aigaram ar Laimoni pretī nāca ļoti spēcīgs beļģu duets Andy Baetens / John Desreumaux, kuri šoreiz bija pārāki ar 4:0. Aivars ar Laimoni ierindojās 33. vietā. Savukārt Valters ar Nauri otrajā kārtā ar 4:2 pārspēja rumāņu duetu Adrian Frim / Vlad Mihaescu, bet trešajā kārtā pretī stājās poļu duets Sebastian Bialecki / Dariusz Marciniak. Spēle bija ļoti spraiga taču beigās mūsējos spēles galotnē pievīla dubulto realizācija un zaudējums 2:4. Polijas duets rezultātā aizcīnījās līdz finālam, kurā piekāpās Anglijas duetam Scott Williams / Joshua Richardson. Tikmēr mūsu Valteram ar Nauri 17. vieta pāru sacensībās.

Abiem mūsu dāmu duetiem pirmā kārta bija brīva un sacensības sākās no otrās kārtas. Ievai ar Sandiju otrajā kārtā pretī stājās Īrijas duets Caroline Breen / Teresa Maher un mūsu meitenes spēli iesāka ļoti pārliecinoši nedodot pretiniecēm pirmajā legā nekādas iespējas. Otrajā legā diemžēl izcēlās spēles tiesnesis, kurš iespējams bija ļoti sanervozējies un pieļāva neskaitāmas kļūdas skaitot iemestos punktus, kā rezultātā tika nosists viss spēles ritms. Diemžēl mūsu dāmu spēli tas nopietni iedragāja un nepalīdzēja pat tiesneša nomaiņa (nedaudz par vēlu), jo viņām vairs neizdevās uzķert spēles ritmu. Tai pat laikā mūsu dāmas līdz pēdējam cīnījās un centās mainīt spēles gaitu, bet šoreiz zaudējums 1:4 un bija jāsamierinās ar 33. vietu sacensībās.

Savukārt Irēna ar Mariju otrajā kārtā pārliecinoši ar 4:0 pārspēja Fēru salu duetu Birthe Sikivat / Jóna Midalberg. Trešajā kārtā pretī stājās lietuvietes Kornelija Lušaite / Sandra Rimkeviciute, bet mūsu dāmām pagalam nesekmējās dubulto realizācija un šoreiz zaudējums 1:4 un 17. vieta turnīrā.

Pāru sacensībās līdzīgi, kā kungu konkurencē uzvaru izcīnīja Anglijas dāmu duets Deta Hedman / Beau Greaves.

Individuālās sacensības

Kungu individuālās sacensības tika aizvadītas piektdiena, bet dāmu ceturtdienā. Aigram un Naurim sacensības bija jāaizvada jau no pirmās kārtas kamēr Valteram un Laimonim pirmā kārta bija brīva. Teicamu rezultāta nodemonstrēja Valters, kuram jau pirmajā kārtā bija jātiekas ar Skotijas pārstāvi Jamie Bain. Valters šai spēlei bija ļoti labi sagatavojies un rezultātā svinēja uzvaru ar 4:1. Nākamajā kārtā ar 4:2 tika pārspēts Maltas izlases spēlētājs Albert Scerri. Savukārt spēlē par iekļūšanu astotdaļfinālā Valtera pretinieks šveicietis Stefan Bellmont, kurš ir arī guvis pieredzi Profesionālās Darts Korporācijas (PDC) sistēmā, sasniedza otru augstāko turnīra vidējo rādītāju 101,89 punktus vienā sērijā un svinēja uzvaru 4:0. Valteram 17. vieta individuālajās sacensībās.

Aigars pirmajā kārtā pārliecinoši ar 4:0 pārspēja ukraini Illia Pekaruk, bet nākamajā kārtā Lihtenšteinas spēlētāju Remo Senti, bet nākamajā kārtā spēlējot uz skatuves ar 1:4 tika atzīts itāļa Daniele Petri pārākums un rezultātā 33. vieta turnīrā.

Nauris pirmajā kārtā pārliecinoši ar 4:1 pārspēja grieķi Dimitrios Tsarikis, bet nākamajā kārtā ar 4:0 Džērsijas pārstāvi Sid Bell. Trešajā kārtā Naurim bija jāsacenšas ar holandieti Dennie Olde Kalter, kurš tieši pret Nauri nospēlēja savu labāko šī turnīra spēli un svinēja uzvaru 4:0. Arī Naurim 33. vieta turnīrā.

Laimonim otrajā kārtā nāca pretī čehs Alexander Mašek. Laimonis ļoti labi iesāka spēli paņemot pirmo legu, bet nākamajos divos nesekmējās ar dubulto realizāciju un čehs veiksmīgi noveda spēli līdz savai uzvarai 4:1. Laimonim 65. vieta turnīrā.

Kungu konkurencē pārsteidzoši, bet pirmo vietu izcīnīja francūzis Jacques Labre.

Dāmu sacensībās Sandija bija jāspēlē no pirmās kārtas, kamēr Irēnai, Ievai un Marijai no otrās. Sandija pirmajā spēlē pārliecinoši ar 4:0 pārspēja maltieti Margherita Scerri, bet otrajā kārtā ar 1:4 piekāpās beļģietei Patricia de Peuter un ieņēma 65. vietu turnīrā. 

Diemžēl arī pārējām dāmām neizdevās pārvarēt otro kārtu – Marija ar 3:4 piekāpās lietuvietei Asta Jukniene, Irēna ar 1:4 piekāpās zviedrietei Susianne Hagval un Ieva ar 1:4 šveicietei Jeannette Stoop. Līdz ar ko visām dāmām 65. vieta. 

Dāmu individuālajās sacensībās uzvaru izcīnīja šī brīža Pasaules reitinga pirmais numurs angliete Beau Greaves.

Kopvērtējums

Dāmu konkurencē ar 11 punktiem tika izcīnīta 19. vieta no 35 komandām. Kopvērtējuma pirmo vietu ar nospiedošu pārsvaru izcīnīja Anglijas dāmu kvartets izcīnot 169 punktus. Tikmēr otrajā vietā esošajam Zviedrijas kvartetam 89 punkti, bet trešajā vietā ar 85 punktiem Holandes dāmu kvartets.

Kungu kopvērtējumā mūsu komanda ar izcīnīties 12 punktiem ierindojās dalītā 21. vietā no 41 kopā ar Igaunijas un Gibraltāras kvartetiem. Pirmo vietu pārliecinoši ar 143 punktiem izcīnīja Anglija, otrajā vietā ar 71 punktu Hoande, bet trešie ar 55 punktiem Welsas izlase.

Menedžeru kauss

Šogad pateicoties Latvijas Darts Organizācijas pārstāvim Žanim Buklovskim kopā ar Austrijas un Spānijas federāciju pārstāvjiem arī tika noorganizēts izlašu menedžeru un citu pārstāvju, kuri nestartē izlašu sastāvos, turnīrs – Menedžeru kauss. No Latvijas izlases delegācijas šajā turnīrā 3. vietu izcīnīja Aivars Šutka. Cerams, ka šāds gandarījuma turnīrs oficiālajiem pārstāvjiem notiks arī turpmāk.

Nākamās sacensības

2023. gad Pasaules kauss šautriņu mešanā notiks Dānijā, bet 2024. gada Eiropas kauss norisināsies Slovākijā.

Bez pieaugušo sacensībām nākošgad Eiropas kauss jauniešiem (U-18) norisināsies Vīnē, Austrijā.

Article archive
Next tournament
26
OCT
2024

Gulbenes Boulings

loader

Sponsors