loader
2022-11-08
Teicami aizvadītas WINMAU Latvian & Riga Open 2022 sacensības Teicami aizvadītas WINMAU Latvian & Riga Open 2022 sacensības

Teicami aizvadītas WINMAU Latvian & Riga Open 2022 sacensības

Sacensību jaunumi
Pagājušajā nedēļas nogalē no 4. līdz 6. novembrim Rīgas viesnīcā Bellevue Park Hotel Riga tika aizvadītas pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā WINMAU Latvian & Riga Open 2022, kuras notika jau piecpadsmito reizi. Sacensībās kopumā piedalījās vairāk, kā 200 spēlētāji un pirmo reizi sacensību vēsturē tikai viena šautra pietrūka līdz perfektam (9 šautru) legam Latvian Open 2022 sacensību finālā.

Iesildošās sacensības – pielozētie pāri

Piektdienas vakarā sacensības sākās ar iesildošo pielozēto pāru turnīru kurā piedalījās 118 spēlētāji (59 dueti). Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja Gosse Eriksson (Zviedrija) duetā ar Dawie Kirvan (Lielbritānija) kuri finālā ar 4:0 pārspēja Mildu Zdanauskaiti (Lietuva) un Andres Paal (Igaunija). Savukārt trešajā vietā ierindojās Jānis Kupšis (Latvija) duetā ar Olaf Siigur (Igaunija) un Andrew Hyland (Lielbritānija) pārī ar Karsten Lund (Dānija).

Latvian Open 2022 rezultāti

Sestdienā tika izspēlētas WINMAU Latvian Open 2022 individuālās sacensības, kurās kopumā piedalījās 168 kungi, 38 dāmas, 16 zēni (U-18) un 3 meitenes (U-18). Īpaši visiem atmiņā paliks kungu fināls, kad piektā lega laikā Peter Chown (Lielbritānija) bija iespēja gūt perfekto jeb 9 šautru legu. Diemžēl pēdējā šautra piezemējās nedaudz zemāk par dubulto sektoru.

Kungu konkurences finālā augstāk minētais Peter izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 5:1 pārspējot Sebastian Steyer (Polija), kurš sacensībās bija izsēts ar 7. numuru. Trešajā vietā ierindojās zviedrs Edwin Torbjornson (8. sētais) un soms Petri Rasmus. Savukārt no latviešiem augstākais sasniegums 17. vieta padevās Armandam Tīmam, Naurim Gleglu un Kristapam Mickus.

Dāmu konkurence dominēja zviedrietes. Savu ceturto Latvian Open čempiones titulu izcīnīja Maud Jansson (Zviedrija) finālā ar 5:3 pārspējot savu tautieti Anna Forsmark. Trešajā vietā ierindojās Hanna Elisabeth Tiisler (Igaunija) un Susianne Hagval (Zviedrija). No latvietēm augstākais panākums 5. vieta padevās Kristīnei Mickus un Anitai Punculei.

Savukārt zēnu (U-18) konkurencē dominēja mūsu jaunieši. Finālā savā starpā tikās divi Latvijas pārstāvji Markuss Jansons un Daniels Delveris. Šajā duelī ar 4:3 pārāks izrādījās Markuss izcīnot savu pirmo titulu šāda līmeņa sacensībās. Trešajā vietā ierindojās 2019. gada Latvian Open jauniešu turnīra uzvarētājs Ralfs Laumanis (Latvija) un Robin Stegler (Dānija).

Meiteņu (U-18) konkurencē piedalījās tikai trīs jaunietes pa vienai no Lietuvas, Dānijas un Zviedrijas. Finālā uzvaru svinēja lietuviete Milda Zdanauskaite, kura ar 4:1 pārspēja dānieti Camilla Madsen.

Kungu pusfinālu un visu finālu ierakstu var apskatīt LDO Youtube kanālā https://youtu.be/lpfrs47rXuM (gandrīz 9 šautru legs no 2:42:38)

Riga Open 2022 rezultāti

Svētdienā tika aizvadītas WINMAU Riga Open sacensības, kurās piedalījās 140 kungi, 36 dāmas, 15 zēni un 2 meitenes.

Kungu konkurencē šajā dienā dominēja zviedri. Uzvaru finālā svinēja zviedrs Denis Nilsson (izsēts ar 3. numuru), kurš finālā ar 5:3 pārspēja savu tautieti Ricky Nauman. Trešajā vietā ierindojās Matthew Dickinson (Lielbritānija) un vēl viens zviedrs Andreas Harysson. No mūsējiem labākais rezultāts 5. vieta padevās Valteram Melderim, kurš sacensību otrajā kārtā izsita ar 1. numuru izsēto John Scot (Lielbritānija). Vēl 9. vietu izcīnīja mūsu Nauris Gleglu.

Dāmu konkurencē tāpat, kā dienu iepriekš atkal dominēja zviedrietes. Šoreiz finālā uzvaru izcīnīja iepriekšējās dienas otrās vietas ieguvēja Anna Forsmark ar 5:2 pārspējot savu tautieti Sussiane Hagval. Trešajā vietā atkal igauniete Hanna Elisabeth Tiisler un vēl viena zviedriete Helene Sundelin. No mūsu dāmām augstākais sasniegums 5. vieta Kristīnei Mickus un Marijai Ružānei.

Zēnu konkurencē šoreiz mūsējo jauniešu dominance vairs nebija tik izteikta un iepriekšējās dienas čempions Markuss Jansons ierindojās otrajā vietā, finālā ar 0:4 atzīstot dāņa Lukas Jensen pārākumu. Trešajā vietā mūsu Jurģis Zommers un dānis Robin Stegler.

Savukārt meiteņu konkurencē čempiones titulu izcīnīja dāniete Camilla Madsen ar 4:1 pārspējot zviedrieti Julia Lenngren.

Sacensību rezultāti un protokoli (Dartconnect)

WINMAU Latvian & Riga Open 2023

Nākošgad pasaules reitinga sacensības notiks nedaudz agrāk – no 20. līdz 22. oktobrim tai pašā Bellevue Park Hotel viesnīcā.