loader
2019-02-04
Latviešiem labi panākumi PDC Nordic&Baltic pirmajos pro-tūres posmos Latviešiem labi panākumi PDC Nordic&Baltic pirmajos pro-tūres posmos

Latviešiem labi panākumi PDC Nordic&Baltic pirmajos pro-tūres posmos

Citi jaunumi
Iepriekšējās brīvdienās (2. un 3. februārī) Gotenburgā, Zviedrijā norisinājās Profesionālās Darts korporācijas Skandināvijas un Baltijas (PDC Nordic&Baltic) valstu pro-tūres pirmie divi posmi, kuros piedalījās 59 dalībnieki. Šajos posmos piedalījās arī 2 sportisti no Latvijas – Madars Razma un Rihards Tomašickis. Abiem izdevās parādīt atzīstamu sniegumu un izcīnīt svarīgus reitinga punktus. 

Kopumā Skandināvijas un Baltijas valstu reģionā norisināsies 10 pro-tūres posmi, kuru noslēgumā pirmie divi reitinga līderi izcīnīs iespēju piedalīties Profesionālās Darts korporācijas organizētajā Pasaules čempionātā.

Pirmais pro-tūres posms norisinājās sestdien, 2. februārī. Šajā turnīrā Rihardam Tomašickim pirmajā kārtā bija jāspēkojas ar Veijo Viinika no Somijas un, diemžēl, jāpiekāpjas ar rezultātu 4:6. Spēle padevās gana spraiga, pirmos sešus legus katrs spēlētājs uzvarēja legu ar savu sākumu, taču spēles otrajā daļā Veijo padevās vairāki spēcīgi legi un, lai arī priekšpēdējo legu Rihards nobeidza no 124, nākamo legu un visu spēli uzvarēja Veijo. Spēles detalizētu statistiku var aplūkot šeit

Savukārt Madars Razma parādīja izcilu sniegumu un izcīnīja pro-tūres pirmā posma čempiona titulu. Pirmajā spēlē ar rezultātu 6:2 Madars uzvarēja Andreas Toft Jorgensen no Dānijas, savukārt otrajā – ar 6:3 Andreas Harrysson no Zviedrijas. Nākamajās divas spēlēs pretinieki izrādīja lielāku pretestību un uzvaras bija jāizcīna pēdējos spēles legos. Ceturtdaļfinālā bija jāspēkojas ar Edwin Torbjörnsson no Zviedrijas. Šajā spēlē labāks bija te viens, te otrs sportists, taču Madars spēja uzvarēt izšķirošo legu, to pabeidzot ar 17. šautru.

Pusfinālā pret Johan Engström no Zviedrijas nācās atspēlēties no 0:3 un 2:4, taču Madars spēja sakoncentrēties spēles izskaņai, nomierināt nervus un izšķirošo legu pabeigt ar 12 šautru un 145 nobeigumu! Savukārt finālu pret Ulf Cedar no Somijas Madars uzvarēja pārliecinoši ar rezultātu 6:0 un varēja svinēt pirmā pro-tūres posma uzvaru. Pusfināla un fināla spēles ierakstus ir iespējams noskatīties PDCN&B Facebook lapā.

Visus pirmās dienas rezultātus variet aplūkot mājaslapā dartconnect.com 

Svētdien, 3. februārī pro-tūres otrajā posmā Madars, diemžēl, piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā spēlē, kas bija par iekļūšanu astotdaļfinālā. Tajā ar rezultātu 6:4 pārāks bija soms Pauli Finnila.

Taču šodien labāk veicās Rihardam Tomašickim, kurš spēja izcīnīt 9. vietu turnīrā. Pirmajā spēlē nācās spēkoties ar 1. dienas Madara pirmo pretinieku Andreas Toft Jørgensen, kuram spēlēt pret latviešiem kādu laiku droši vien negribēsies, jo Rihards šajā spēlē uzvarēja ar rezultātu 6:5. Šīs spēles video ierakstu variet redzēt šeit (no 33. minūtes). Nākamajā kārtā ar rezultātu 6:0 izdevās pārspēt zviedru Gellerman Christer. Taču astotdaļfināla spēlē soms Marko Kantele rādīja daudz labāku spēli nekā abi iepriekšējie pretinieki un Rihardam nācās piekāpties ar rezultātu 0:6. Jāpiemin, ka Marko Kantele aizcīnījās līdz finālam, kurā ar rezultātu 5:6 piekāpās lietuvietim Darius Labanauskas. Visus otrā posma rezultātus variet aplūkot šeit

Abu turnīru noslēgumā pirmās divas reitinga vietas ieņem Darius Labanauskas un Madars Razma, taču sezona ir tikko sākusies un ir vēl daudz šautras tiks izmestas līdz brīdim, kad varēsim uzzināt, kuri sportisti dosies pārstāvēt mūsu reģionu PDC Pasaules darts čempionātā. 

Jautājām abiem Latvijas sportistiem par iespaidiem turnīrā. Madars stāsta: “Šis bija pirmais turnīrs šogad, kurā jutos perfekti. Viss bija ideāli lai nospēlētu savā līmenī, kas sestdien arī sanāca. Svētdien nedaudz pazaudēju koncentrēšanos, kā rezultātā pazuda dubultie. Prieks par Rihardu – spēles sniegums varbūt varēja būt labāks, bet rezultāta ziņā pie šādām izlozēm šie bija "griesti", ko viņš pats arī atzīst

Savukārt Rihards atzīst:“Turnīrs bija super!! Tajā ļoti labi varēja redzēt, cik labs es esmu uz patiesā šautriņu fona, kā arī kuros spēles elementos ir jāpieliek, lai kļūtu vēl labāks. Un, protams – iesaku visiem aizbraukt uz kaut vienu no pro-tūres posmiem!

Apsveicam abus sportistus ar labiem rezultātiem un parādīto sniegumu, kā arī novēlam veiksmi turpmākajos posmos! Nākamie 2 PDCN&B pro-tūres posmi norisināsies Dānijā no 8. līdz 10. martam. Pilnu tūres kalendāru variet aplūkot pdc-nordic.tv mājaslapā. Un tie, kuriem nav iespējas doties uz turnīriem citās valstīs, iesakām norezervēt pirmās novembra dienas, kurās Rīgā norisināsies pro-tūres 9. un 10. posms, tā kā visiem interesentiem būs iespēja pārbaudīt sevi, spēkojoties ar labākajiem Skandināvijas un Baltijas darts sportistiem!

Apsveicam Madaru un Rihardu ar labiem rezultātiem un parādīto sniegumu, kā arī novēlam veiksmi turpmākajos posmos! 

Article archive
Next tournament
30
NOV
2021

Pepsi Centrs, Uzvaras bulvāris 10, Rīga

loader

Sponsors