loader
2019-02-11
Vaiņodes kausā 2019 dominē Buklovskis, Ružāne un Buļko. Vaiņodes kausā 2019 dominē Buklovskis, Ružāne un Buļko.

Vaiņodes kausā 2019 dominē Buklovskis, Ružāne un Buļko.

LDO jaunumi, Новинки соревнований

2019. gada 9. februārī Vaiņodē jau sesto reizi norisinājās Vaiņodes kausa šautriņu mešanā izcīņa. Šīs bija otrās sezonas reitinga sacensības šogad, un par lielu prieku organizatoriem un spēlētājiem tika turpināta Latvijas čempionātā labi iesāktā tradīcija kupli apmeklēt šautriņu mešanas sacensības. Šoreiz kopumā piedalījās 119 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas – 83 kungi, 24 dāmas un 12 jaunieši un juniori.

Sacensības sākās ar junioru (dalībnieki līdz 15 gadu vecumam) turnīru, kurās uzvaru finālā ar rezultātu 2:0 guva Roberts Buļko, pārspējot Markusu Jansonu.

Dāmu konkurencē sacensības sākotnēji norisinājās 8 grupās un no katras grupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās 2 labākās no katras grupas. Šogad Vaiņodes kausu dāmu konkurencē izcīnīja Marija Ružāne (SK KUORSOVA), kura spraigā finālā ar rezultātu 5:3 pārspēja Latvijas čempioni Kristīni Mickus (ŠMK Priekule). Iepriekš sīvā cīņā pusfinālā Kristīne ar rezultātu 5:4 pārspēja Sarmīti Lavrentjevu (BAMS), savukārt Marija ar 5:1 bija spēcīgāka par Sandiju Andersoni (BAMS). Dāmu fināla spēles ierakstu var noskatīties Latvijas Darts organizācijas Facebook lapā. 

Kungu konkurencē grupu izspēle notika 16 grupās, savukārt izslēgšanas spēlēm kvalificējās 4 labākie no katras grupas. Dienas noslēgumā vislielāko izturību un koncentrēšanos uzvarai parādīja Žanis Buklovskis (ŠMK Asās Adatas), kurš finālā tikās ar Lietuvas pārstāvi Mindaugas Barauskas. Finālā veiksme smaidīja te vienam, te otram, taču noslēgumā Žanis spēja iemest uzvaru nesošo dubulto un svinēt uzvaru ar rezultātu 5:3. Pusfinālā Žanis ar tādu pašu rezultātu 5:3 uzvarēja Aigaru Strēli (ŠMK Priekule), savukār Mindaugas ar 5:3 pārspēja Ilmāru Dūniņu (DK Irlava). Arī kungu fināla spēles ierakstu ir iespējams noskatīties LDO Facebook lapā. 

Uzvarētāji tika noskaidroti arī jauniešu konkurencē (dalībnieki līdz 18 gadu vecumam). Finālā tikās Roberts Buļko un Markuss Jansons un jau otro reizi šīs dienas laikā Roberts izrādījās spēcīgās ar rezultātu 3:0 pārspējot Markusu. Iepriekš Markuss pusfinālā uzvarēja Alisi Medni ar rezultātu 3:1, savukārt Roberts pusfinālā spēja uzvarēt Latvijas jauniešu čempionu Ralfu Laumani ar rezultātu 3:2. Jauniešu fināla spēles ieraksts ir pieejams šeit

Tiem dalībniekiem, kuriem neizdevās izkļūt no grupām, bija iespēja piedalīties gandarījuma „301 double-in, double-out” turnīrā, kurā kungu konkurencē finālā uzvarēja Zigmārs Zarāns (DK Klondaika), pārspējot Bronius Janušku ar rezultātu 2:1, savukārt dāmām spēcīgākā bija Alise Medne (ŠMK Vecpiebalga), kura finālā ar rezultātu 2:0 pārspēja Daci Maskoļonoku (BAMS).

Visi sacensību rezultāti ir pieejami Latvijas Darts organizācijas mājaslapā sadaļā „Sacensības”

Sakām lielu paldies šautriņu mešanas klubam „Priekule” un Vaiņodes novada domei par sacensību organizēšanu, kā arī visiem dalībniekiem par piedalīšanos sacenensībās un par emociju pārbagātajām spēlēm. Uz tikšanos jau 2. martā Vecumniekos!

Article archive
Next tournament
24
AUG
2019

Priekules daudzfunkcionālā sporta halle, Aizputes ielā 1

Registration
loader

Sponsors